Paykasa alırken dolandırıldınız mı?

Eğer bu satırları okuyor iseniz sizde Paykasa alırken dolandırıldınız demektir. Maalesef İnternet üzerinde, nakit akışının olduğu her ortamda, art niyetli insanlar aldatıcı yollara başvurarak kazanç sağlıyor.

Her ne kadar İnternet kullanıcıları, kişisel önlemler alarak kendi güvenliklerini sağlamaya çalışsalar da, bazı durumlarda üst düzey güvenlik sistemlerini dahi aldatabilen dolandırıcılarla karşılaşılabilmekte.

Paykasa Kart, düşünüldüğünde, çevrim içi alışveriş esnasında, kredi kartının meydana getirdiği olumsuzlukları bertaraf etmek için oluşturulmuş ve 4096 bit şifreleme tekniği ile korunan, oldukça güvenilir bir sanal karttır.

Fakat, kart olarak adlandırılan bu dijital e-pin sistemini üstlenen firma, bunu tam anlamıyla kazanç hedefi ile paralel olarak ele almaktadır. Her hangi bir kazanç sağlanmaksızın, böyle bir alt yapının inşa edilmesi düşünülemez.

Alım ve satım esnasında ki kur farklarına dayalı kazanç sistemi ile ayakta duran ve bir ödeme alt yapısı şeklinde sanal pos hizmeti vermeden, el değiştirme yöntemi ile piyasaya sürülerek, avro para birimi cinsinden karşılık bulan bu kartın,dolandırıcı kişiler tarafından oldukça cazip bir hedef haline geldiği söylenebilir.

Dolandırılmamak için nelere dikkat edilmeli?

1.Firma Seçimi

Kart satın almak ya da bozdurmak için tercih ettiğiniz firma, bilinen ve güvenilir bir kuruluş olmanın yanı sıra, resmi yetki belgesine de sahip olmalıdır. Reseller olarak adlandırılan firmalar bu anlamda ciddi yatırımlar yaparak, merkez sistem tarafından takdim edilmiş lisansları ile faaliyet gösterdiklerinden, bu anlamda tamamen güvenilirler.

2.Kullanım Alanı

Sanal kartlar, hayatımızı kendi alanlarında oldukça kolaylaştırırken, hatalı kullanıldıklarında, başa çıkılması oldukça zor sorunlarda meydana getirebiliyor.

Satın aldığınız bakiye, e-pin, kod ve türevleri ele geçirildiğinde, tekrar satışa müsait olduğundan, nakit para kadar değerlidirler. Buda kart sahiplerini hin fikirli kişilerin, hedefi haline getirerek, sahte alış veriş siteleri v.s. gibi yerlerde kodlarını kaptırmalarına yol açıyor.

Bu gibi durumlardan uzak kalabilmek ve sanal kartların tüm avantajlarından faydalanabilmek adına, kart kullanım alanlarımızı doğru seçmeliyiz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.